Jak usunąć złogi w jelitach?

Jelita to bardzo ważny element naszego układu pokarmowego i powinniśmy o niego odpowiednio dbać. Ich niewłaściwe traktowanie może powodować wiele problemów związanych między innymi z wydalaniem. Błędy żywieniowe mogą powodować wiele dolegliwości. Wśród nich można wymienić zaparcia i biegunki, ale też zaburzenie mikroflory bakteryjnej, a także ogólne pogorszenie naszego stanu zdrowia. Warto pamiętać, że zaparcia często sprzyjają powstawaniu złogów kłowych, które mogą być dla nas niebezpieczne i toksyczne.

Jak zadbać o swoje jelita i usunąć z nich złogi?

Jak już się dowiedzieliśmy dobry stan jelit jest niezwykle ważny i ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego powinniśmy działać, gdy tylko pojawią się zaparcia i bóle brzucha. Niestety, ale to wydawałoby się błahe dolegliwości mogą doprowadzić do stanów zapalnych. Trzeba pamiętać, że o wiele łatwiej jest im zapobiegać niż je leczyć. Wystarczy tylko codziennie stosować kilka łatwych sposobów, które pomogą nam się uporać z różnymi dolegliwościami jelit.

Najważniejsza jest zdrowa dieta bogata w błonnik

Najważniejszym sposobem, który pozytywnie wpłynie na stan naszych jelit jest zdrowa dieta. Najlepiej postarać się o zmianę dotychczasowego sposobu żywienia na bardziej zróżnicowany, a dodatkowo lekkostrawny. Składnikiem, o którym nie możemy zapomnieć jest duża ilość błonnika pokarmowego. Tego jakże zdrowego składnika nasz organizm zdecydowanie nie trawi.

Jak usunąć złogi w jelitach?

Błonnik pod wpływem wody w jelitach pęcznieje, a tym samym szybko prowadzi do uczucia sytości. To wszystko sprawia, że nie mamy już ochoty na nadmierne objadanie się. Jednak to nie wszystkie zalety błonnika. Ten składnik działa na podobnej zasadzie co odkurzacz i zbiera z jelita grubego reszty pokarmowe. Dzięki temu ułatwia proces wydalania toksyn. Teraz pewnie zastanawiacie się, skąd brać błonnik. Jego najlepszym, a co najważniejsze, naturalnym źródłem są nasiona babki jajowatej lub siemię lniane. W przypadku problemów z żołądkiem warto pić mielone siemię lniane zmieszane z wodą, a będziecie zadowoleni z efektów.

Pozostałe domowe sposoby na dbanie o jelita

Zdrowa dieta to jeden z najważniejszych sposobów, który pomoże dbać o stan jelit, ale nie jedyny. Jest jeszcze kilka domowych sposobów, które możemy zastosować. Najważniejsza jest aktywność fizyczna, więc warto zadbać o jej zwiększenie. Nie możemy też zapominać o odpowiedniej ilości płynów, dziennie powinniśmy wypijać dwa litry samej wody. Dodatkowo, możemy robić lewatywę z wody i soku z cytryny.

Dodatkowe sposoby na usunięcie złogów z jelit

Niestety, domowe sposoby nie zawsze działają i czasami musimy sięgnąć po inne środki. W takim przypadku zalecane są środki rozrzedzające złogi kałowe, a także leki przeczyszczające oraz podrażniające jelita. Dodatkowo, możemy zdecydować się hydrokolonoterapię, czyli oczyszczanie jelita grubego.

Pamiętajmy, żeby nie bagatelizować złogów w jelitach, ponieważ mogą one zagrażać naszemu zdrowiu. Jednak zanim zdecydujemy się na farmakologiczne środki, warto wszystko omówić dokładnie z lekarzem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ