Modelowanie twarzy przy pomocy bronzera, rozświetlacza i różu to w ostatnim czasie bardzo modny zabieg. To właśnie dzięki technice konturowania możliwe jest wyszczuplenie twarzy. Jakie kosmetyki będą niezbędne do konturowania twarzy? I jak dokładnie modelować twarz bronzerem? Podpowiadamy, jak powinno wyglądać modelowanie twarzy krok po kroku!

Jak wymodelować twarz bronzerem? Ogólne zasady

Jeżeli zależy nam na tym, by osiągnąć w miarę profesjonalny efekt modelowania twarzy, musimy przede wszystkim uświadomić sobie cel tego zabiegu. W konturowaniu twarzy chodzi bowiem przede wszystkim o to, aby ukryć pewne niedoskonałości, np. zbyt okrągłą twarz, wypukłe policzki, wystającą brodę czy wysokie czoło, zaś podkreślić wszelkie atuty, np. kości policzkowe, nos, usta. W związku z tym ciemny kosmetyk (bronzer) nakładamy na miejsca, które chcemy optycznie zatuszować, np. po bokach nosa, gdy jest on za szeroki, zaś rozświetlacz w te miejsca, które chcemy rozświetlić, np. środek nosa, centralna część czoła. Tak wykonany makijaż sprawi, że nasza twarz będzie nie tylko szczuplejsza, lecz także bardziej rozświetlona i promienna.

Modelowanie twarzy krok po kroku – wybierz dobry podkład

Zanim przejdziemy do właściwego modelowania twarzy, musimy odpowiednio przygotować się do tego zabiegu – to znaczy zainwestować w dobrze kryjący podkład, idealnie dopasowany do kolorytu naszej skóry. Jeśli kolor podkładu na twarzy będzie odróżniał się od naturalnego koloru szyi, a do tego nie będzie w stanie przykryć znajdujących się na skórze mankamentów urody, np. trądziku czy przebarwień, efekt nie będzie tak spektakularny, jak tego oczekujemy. Pamiętajmy też o tym, że wybierając błyszczące kosmetyki do makijażu (rozświetlacz, bronzer, róż), dodatkowo możemy podkreślić swoje niedoskonałości.

Jak wymodelować twarz bronzerem? Zestaw do modelowania twarzy

Aby uzyskać efekt profesjonalnie wymodelowanej twarzy, nie potrzeba wcale wielu kosmetyków – wystarczy bronzer i rozświetlacz, choć wiele kobiet w zestawie do modelowania twarzy za niezbędny uważa również róż do policzków. Obecnie na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele różnych produktów przeznaczonych do konturowania twarzy – zarówno w formie stałej, jak i kremowej czy sypkiej. Zabieg modelowania twarzy możemy wykonywać na mokro lub sucho, zaś granice pomiędzy różnymi kolorami kosmetyków rozcierać przy pomocy pędzla bądź dłoni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla tych z nas, które dopiero rozpoczynają przygodę z konturowaniem, są specjalne zestawy do konturowania w formie dwukolorowej kredki (tzw. duo stick), która pozwala osiągnąć zadowalający efekt modelowania twarzy w zaledwie kilka minut. Najlepiej jednak dostosować wybrany produkt do swoich indywidualnych potrzeb.

Jak wymodelować twarz bronzerem?

Po nałożeniu na twarz podkładu i korektora, możemy przejść do konturowania twarzy przy pomocy bronzera, rozświetlacza i różu do policzków. Początkowo nakładamy bronzer w tych miejscach, które chcemy wyszczuplić lub w jakiś sposób zatuszować – zazwyczaj jest to obszar pod kością policzkową, boki czoła i tzw. chomiki na twarzy. Rozświetlacz nakładamy na środek nosa, czoła i brody, zaś róż do policzków na kości policzkowej. Dokładnie rozcieramy granice pomiędzy różnymi kolorami kosmetyków, a na koniec delikatnie pudrujemy skórę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ