Banany są tuczące? Nic bardziej mylnego!

Banany, owoc dobrze znany każdego. Niektórzy z nas uważają, że banany są kaloryczne i nie powinniśmy ich jeść. Okazuje się, że nie ma nic bardziej mylnego. Mianowicie owoc jest jest bogaty w szereg wartości odżywczych, to nie tylko świetna przekąska, ale również produkt, który powinien być regularnie spożywany przez osoby aktywne fizycznie. Banany nie są tuczące, to prawdziwy zastrzyk energii, gdyż posiadają potas i całą masą innych ważnych składników.

Przypomnijmy, że potas odpowiada na prawidłową pracę mięśni. Banany posiadają także dawkę witaminy C oraz błonnika. Okazuje się, że poprawiają nasz humor. To zasługa składnika zwanego tryptofan. Warto powiedzieć również, o tym, że banany są prawdziwym zastrzykiem energii przez składnik jakim są cukry proste. Dlatego też każdy sportowiec przed treningiem powinien wybierać banany w formie przekąski.

Dlaczego jeszcze banany są tak zdrowe?

Banany to prosty owoc, jednak bardzo ważny w naszej diecie. Mianowicie jest ona bardzo skutecznym składnikiem na zgagę. Polecany w szczególności kobietom, które borykają się z intensywnymi bólami miesiączkowymi. Banany potrafią nawet załagodzić poranne nudności.

Banany są tuczące? Nic bardziej mylnego!

Więc poleca się je kobietom w ciąży. Banany są zdrowe i dobre na wszystko. Banany są pyszne, polecane tak naprawdę każdemu. Dlaczego więc mamy sobie ich odmawiać? Nikt nie mówi, że zdrowe jest zajadanie się bananami w porcji 10 na dzień. Lecz każdy powinien przynajmniej kilka razy w tygodniu jak nie codziennie zjeść po jednym bananie. Dotyczy to osób w każdym wieku.

Zwykły świeży banan na pewno na nie utuczy. Inaczej jest w przypadku suszonych bananów, czy bananów w czekoladzie. One faktycznie mają bardzo dużo kalorii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ