Dlaczego warto znać język angielski

Należy mieć świadomość, że nadal bardzo duża liczba osób zastanawia się, czy nauka języka angielskiego będzie właściwie spożytkowanym czasem. Zdecydować się na wspomniany krok powinny przede wszystkim osoby, które planują podróżować, uczyć się za granicą czy nawet pracować w międzynarodowym środowisku.

Angielski jest oficjalnym językiem w 55 krajach na świecie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w języku angielskim mówi się nie tylko i wyłącznie w nowej Zelandii, Australii, Wielkiej Brytanii, Republice Południowej Afryki, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jest to bowiem oficjalny język w bardzo dużej liczbie krajów azjatyckich czy afrykańskich.

Do krajów, w których mówi się po angielsku należy także zaliczyć Jamajkę, Indie, Wyspy bahama, Singapur, Vanuatu, Fidżi, Kenię, Nigerię.

Najbardziej istotny język w międzynarodowej komunikacji

Należy mieć świadomość, że jest to najważniejszy język w komunikacji międzynarodowej. Warto wiedzieć, że jest to nie tylko główny język akademicki, ale również transportu lotniczego czy morskiego. Ponadto angielski jest oficjalnym językiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego czy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Osoby, które są zainteresowane pracą w dyplomacji nie mogą się przejmować, gdy od razu nie osiągną biegłości. Rekomendowane jest w pierwszej kolejności skupienie się na podstawach. Dopiero później należy skupić się na zdobywaniu pewności w mówieniu czy rozwijaniu umiejętności pisania.

Do 2050 roku połowa świata będzie mówiła po angielsku

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie w omawianym języku mówi 25% światowej populacji. Według różnych szacunków do 2050 roku połowa ludzi na świecie będzie komunikowała się po angielsku. Godny uwagi jest fakt, że do tej pory nie było jeszcze takiej dominacji językowej.

Ponadto istnieje niewielkie prawdopodobieństwo zrzucenia angielskiego z pozycji lidera. Należy jednak zaznaczyć, że chiński, hiszpański i francuski z roku na rok zyskują na popularności. Nie można oczywiście zapomnieć, że angielski jest najbardziej istotnym narzędziem biznesu i światowej bankowości. Jak wiadomo dopinanie umów musi być prowadzone w języku, w jakim będą komunikowały się wszystkie strony.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ