Szycie sukienek na zamówienie – dlaczego warto?

0
1317

Chcesz wyróżniać się stylem? Czeka Cię ważne spotkanie lub szukasz sukienki, która będzie Ci służyć przez lata? Zastanów się, czy przypadkiem nie warto uszyć jej na zamówienie.

Gdzie szukać niebanalnych ubrań?

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że dziś w zasadzie większość kobiet decyduje się na zakup gotowych ubrań. Nic bardziej mylnego: mimo tłumów, przemierzających galerie handlowe, drugi obieg rynku odzieżowego (kto wie, czy nie tak silny jak pierwszy), funkcjonuje w Internecie. Znaleźć tam można giełdy rzeczy używanych; oferty pracownik krawieckich, szyjących na zamówienie; instruktaże, jak samodzielnie odmienić swoją garderobę czy oferty tkanin, dekorowanych na zamówienie (m.in. ctnbee). Można powiedzieć, że dzięki szerokiej dostępności materiałów współcześnie można uszyć sobie (czy też zlecić) właściwie wszystko – jedyną barierą jest nasza kreatywność i zasobność portfela.

Zalety sukienek szytych na zamówienie

Pierwszą i najważniejszą zaletą, oczywistą nawet dla laika, jest możliwość perfekcyjnego dopasowania zamówionej sukienki do swojej figury. W przeciwieństwie do ubrań sklepowych, jeśli decydujemy się na odzież szytą na miarę, to nie manekin, ale my jesteśmy modelem, który ma dobrze się prezentować. Warto podkreślić, że sukienki szyte na miarę są pozbawione jednej z głównych wad sukienek oferowanych w sklepach, czyli niejednolitej rozmiarówki. Wiele marek stosuje własne interpretacje zwyczajowych oznaczeń literowych i w praktyce dwie sukienki różnych marek, teoretycznie tej samej rozmiarówki, będą innej wielkości. Szycie na zamówienie pozwala oszczędzić więc czas, związany z przymierzaniem dziesiątek sukienek, z których część będzie zwyczajnie niedopasowana do deklarowanego rozmiaru. Dodać do tego trzeba różnice w budowie anatomicznej: sklepowa sukienka, leżąca świetnie na naszej koleżance, która ma rozmiar analogiczny do naszego, na nas nie musi wyglądać tak samo zjawiskowo – wystarczy inne ukształtowanie bioder, biustu czy pleców i całokształt będzie diametralnie różny. Sukienki szyte na miarę oddalają ten kłopot, ponieważ nie musimy obawiać się ani o uniwersalność deklarowanego przez producenta rozmiaru, ani o dopasowanie do naszej sylwetki.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ