Wybór odpowiedniej tkaniny może przynieść sukces lub porażkę dla projektu. Wiele krawcowych zmaga się z tym aspektem krawiectwa, więc warto podkreślić jak wielką rolę w tym kontekście ma hurtownia krawiecka. Zakup tkanin powinien przecież być wyłącznie radosnym przeżyciem! Warto też czerpać jak najwięcej korzyści, czasu i pieniędzy, z każdego projektu.

Podstawowa logika stojąca za wyborem tkaniny

Przemierzenie hurtowni krawieckiej i przeglądanie różnych typów tkanin może wydawać się całkowicie przytłaczające. Nawet doświadczone krawcowe mogą czuć się w ten sposób i trzymają się tego, co wiedzą, aby uniknąć rozczarowania. Zrozumienie, które tkaniny dobrze pasują do jakich ubrań, może również pomóc stać się bardziej odważnym projektantem.

Zanim zaczniesz myśleć o konkretnym projekcie, dobrym pomysłem jest uzyskanie podstawowej wiedzy na temat tego, co sprawia, że różne rodzaje tkanin które oferuje hurtownia krawiecka są dostosowane do różnych rodzajów odzieży. Możesz zacząć to robić, patrząc na ubrania w swojej garderobie. Zastanów się, dlaczego każdy rodzaj tkaniny jest odpowiedni dla każdej konkretnej odzieży. Nie martw się, jeśli nie masz pewności, jaki to jest rodzaj tkaniny, w każdym momencie możesz pogłębić swoją wiedzę.

Pomyśl o cechach odzieży, a nie o rodzaju odzieży. Wybierając materiał, należy wziąć pod uwagę styl, dopasowanie, wygląd, sylwetkę i strukturę, które chcesz osiągnąć. To wskazuje na fakt, że nie można przydzielić rodzaju tkaniny do typu odzieży. Na przykład można powiedzieć, że wszystkie okrycia wierzchnie powinny być wykonane ze sztywnej tkaniny, aby uzyskać niezbędną strukturę. Choć może to być prawdą w przypadku formalnej marynarki, nie byłoby to w przypadku zwykłej kurtki w stylu cardigan lub luźnej kurtki przeciwdeszczowej. W dobrej hurtowni krawieckiej pracują zawsze osoby, które pomogą Ci to zrozumieć i doradzą w doborze.

Hurtownia krawiecka – pomocna w poszukiwaniu dobrej tkaniny

Wybór odpowiedniej tkaniny do projektu to proces eliminacji – identyfikacja i wykluczenie tkanin, które nie będą odpowiednie, dopóki nie znajdziesz listy możliwych opcji, które będą. Teraz odwróć swoje myślenie. Wyobraź sobie gładką bawełnianą koszulę wykonaną z jedwabistej tkaniny, np. satyny lub szyfonu. Wyobraź sobie płynącą sukienkę maxi wykonaną w sztywniejszym, grubszym materiale. Wiesz że to nie pasuje – zatem teraz możesz zacząć myśleć o tym, co chciałabyś zrobić i z tym gotowym pomysłem udaj się do hurtowni, gdzie zatopisz się w świecie tkanin szukającej tej idealnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ