Odżywka do włosów blond - czy warto ją stosować?

Długie, zdrowe i zadbane włosy są oznaką witalności. Współczesny stereotyp piękna krąży wokół pięknych, lśniących i niezniszczonych włosów. Mężczyźni podświadomie szukają partnerek z długimi włosami, ponieważ kojarzą się one z kobietą zdrową i pełną energii. W populacji występuje wiele rodzajów włosów. Najczęściej spotykanym jest ciemny kolor włosów, który charakteryzuje się dużą zawartością eumelaniny (ciemny rodzaj barwnika). Włosy brązowe zawierają mniejszą ilość tego barwnika, podczas gdy włosy blond są praktycznie go pozbawione. Bardzo rzadko występujące w populacji włosy rude zaopatrzone są w barwnik o nazwie feomelanina. Pigment włosów spełnia funkcję estetyczną, a także chroni włosy przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wiele osób boryka się z problemem suchych lub przetłuszczających się włosów, dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków do ich pielęgnacji. Rynek oferuje szeroką gamę szamponów, odżywek, masek i olejków, jak również różnorodnych zabiegów, które pomagają w kondycjonowaniu włosów.
Odżywka do włosów blond odgrywa szczególną rolę w dbaniu o ich zdrowie, nadając im lśnienie i zmniejszając ubytki powstałe w wyniku ich narażania na czynniki zewnętrzne. Do nich można zaliczyć między innymi: promieniowanie słoneczne, kurz, wiatr, suche powietrze z lokówek i suszarek oraz czynniki chemiczne jak np. kwaśne deszcze, które niestety występują coraz częściej w naszym środowisku. Kapelusz przeciwsłoneczny, czy też czapka nie zawsze uchronią włosy przed wspomnianymi czynnikami. Czasami bywa i tak, że nakrycie głowy wyrządza więcej szkód niż pożytku. Odżywka do włosów blond może zawierać substancje, takie jak gliceryna, która pomaga utrzymać wilgoć włosa na odpowiednim poziomie. Zalecane to jest przede wszystkim dla włosów suchych i skłonnych do łamania. Dobra odżywka do włosów blond powinna zawierać także odpowiednie filtry ochronne, ponieważ jak wspomniano powyżej, włosy blond są najbardziej podatnym na uszkodzenia typem włosów. Właściwości regenerujące odżywki zawdzięczają obecności ceramidów, których zadaniem jest wbudowanie się w strukturę włosa. Skuteczna odżywka do włosów blond powinna zatem redukować obecnie często spotykany „efekt siana” na głowie. Wielu właścicieli jasnych włosów boryka się na co dzień z ich tendencją do elektryzowania się i rozdwajania na końcach. Odżywka może temu efektownie zaradzić.
Rynek przepełniony jest różnymi rodzajami odżywek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób żyjących w pośpiechu poleca się nakładanie odżywek zaraz po umyciu i bezzwłoczne ich spłukanie, podczas gdy osoby dysponujące większą ilością czasu mogą sobie pozwolić na przetrzymanie odżywki na włosach przez około kwadrans. Niektóre kosmetyki można stosować na suche włosy. Szczególnie mogą z tego skorzystać osoby przebywające w podróży. Wielu producentów zaleca stosowanie szamponu i odżywki w komplecie. Jednak nie daje to gwarancji oczekiwanego efektu. Ważne jest, aby odżywka została dobrana do własnych potrzeb. Jeśli nadal się wahasz, skorzystaj z porady eksperta.

www.alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ