Urządzając nowe mieszkanie dbamy, by aranżowane przez nas wnętrza były zarówno zgodne z lubianym przez nas stylem, jak i praktyczne w codziennym funkcjonowaniu. Szczególnie dużą wagę przywiązuje się do projektów kuchni, ze względu na to, iż spędzamy tam sporą część czasu i zależy nam, aby czuć się w niej dobrze, a zastosowane rozwiązania ułatwiały kulinarne działania. Jak zatem zaprojektować kuchnię, by spełniała nasze oczekiwania?

Pierwszą ważną decyzją jest dobór odpowiedniego sprzętu. Lodówka, płyta grzewcza, czy zmywarka, powinny być dostosowane do naszych oczekiwań. Na rynku istnieje ogromny wybór, z którego z pewnością wybierzemy coś zgodnego z naszymi potrzebami i budżetem. Kolejną kwestią są meble kuchenne, które nadadzą klimat temu jakże ważnemu pomieszczeniu. Meble możemy dostosować do naszych upodobań, mogą być nowoczesne, klasyczne lub w ostatnio bardzo modnym skandynawskim stylu. Przed wyborem frontów warto zastanowić się, która stylizacja będzie zgodna z naszą estetyką, gdyż meble te powinny nam posłużyć przez dłuższy czas.

Projekt kuchni powinien być zgodny z zasadami organizacji stref gotowania i przyrządzania posiłków. Przykładowo zlew znajduje się możliwie blisko zmywarki, by zaoszczędzić czas i zmniejszyć zbędne przemieszczanie się pomiędzy tymi punktami. Dodatkowo trzeba przeanalizować rozmieszczenie mebli i sprzętu, aby spełniało wymogi bezpieczeństwa, dla przykładu  lodówka i zlew muszą być umiejscowione w odpowiedniej odległości od płyty grzewczej i piekarnika.

Oprócz trendów w aranżacjach warto przemyśleć kolorystykę i wzór mebli kuchennych, by nie były kłopotliwe w codziennym funkcjonowaniu. Szczególnie w niewielkich pomieszczeniach należy unikać ciemnych kolorów, gdyż optycznie pomniejszają przestrzeń. Jasne, przeszklone meble dodadzą światła niewielkiej kuchni. Oprócz tego istotne jest również zaplanowanie oświetlenia, by gotowanie nie sprawiało kłopotów, a wieczorami zapanował ciepły i przyjazny klimat.

Na rynku mebli kuchennych mamy ogromny wybór, projektanci prześcigają się w coraz to ciekawszych rozwiązaniach. Tanie meble kuchenne również okazują się doskonałym wyborem, gdyż nieraz cena tych droższych dyktowana jest przez markę lub potrzeby marketingowe. Musimy zwrócić uwagę na wykonanie, by zastosowane okleiny i prowadnice były solidne oraz dawały gwarancję zadowolenia z użytkowania.

Aranżacja kuchni z pewnością nie jest łatwym zadaniem, jednak po dokładnej analizie naszych potrzeb i warunków danej przestrzeni, z pewnością jesteśmy w stanie stworzyć kuchnię idealną  na miarę naszych oczekiwań. Zwłaszcza wymarzone, nieraz tanie meble kuchenne, zachęcą nas do kulinarnych inspiracji i będą wizytówką naszego domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ