Motywacja a odchudzanie

W odchudzaniu kluczowe znaczenie ma kilka czynników, ważne jest nie tylko, co jemy, ile uprawiamy ruchu, ale również to, co sobie myślimy i w jaki sposób podchodzimy do diety. Ważne jest również nasze podejście do jedzenia. Jeśli lubimy biesiadować i objadać się, będzie nam ciężko.

Inaczej rzecz się ma w przypadku, kiedy mamy dosyć silną wolę i potrafimy postawić sobie jasno określone cele. Dla niektórych dość dużą motywacją będzie zbliżające się wydarzenie, na którym chcą świetnie wyglądać. Może będą świadkiem na czyimś ślubie albo zbliża się ich własne wesele. Każdy chce wtedy prezentować się doskonale i nikt nie pozwalają sobie na pewne defekty w urodzie. Oczywiście zadbamy również o piękny makijaż i fryzurę. Motywacja a odchudzanie to bardzo ważna zależność, chodzi również o pewną determinacja w działaniu. Bez tego poddamy się i będziemy nieszczęśliwymi ludźmi, którzy nie zrealizowali swoich celów.

To bardzo ważne czynniki i nie można ich bagatelizować. Trzeba się dowiedzieć, dlaczego mamy problem z wagą. Czy traktujemy jedzenie jako sposób na stres? Może otwieramy szafki z przekąskami zawsze wtedy, kiedy czujemy się poddenerwowany. Warto przeanalizować swoje zachowania, ponieważ są one kluczem do ustalenia przyczyny naszego problemu. Może to nie być łatwe, może się to okazać drogą pełną wyzwań. jednak chodzi przecież o nasze zdrowie. Dlatego warto podjąć wyzwanie i nie poddawać się, jeśli przydarza nam się jakieś niepowodzenie. Trzeba o siebie dbać i uprawiać jakiś rodzaj aktywności. Dla jednych mogą to być gry zespołowe, dla innych wchodzenie na basen, sprawdza się również siłownia. To wszystko świetne sposoby na spalanie kalorii. Ważne jest, aby robić cokolwiek, zamiast leżeć na kanapie i oglądać telewizję. Nie dla wszystkich jednak jest to oczywiste. Niektórzy boją się wyjść ze swojej strefy komfortu dlatego nie mają zwyczaju regularnego uprawiania sportu. Motywacją może być również dla nas odzyskanie wiary w siebie. Ważne jest to, żeby stawiać sobie cele i nie rezygnować z nich dopóki ich nie osiągniemy.

Każdy ma nieco inne potrzeby, ale wszyscy potrzebujemy akceptacji i tolerancji innych. Zależy nam na tym, żeby mieć przyjaciół. Oczywiście warto dobierać sobie takie towarzystwo, które będzie nas wspierało w realizowaniu naszych marzeń i dążeń. Nie zawsze jednak odnalezienie takich ludzi jest łatwe. Jeśli w swoim gronie mamy osoby, które nie zapewniają nam takiego wsparcia, lepiej jest zrezygnować z ich towarzystwa. Chodzi o to, żeby dodawać sobie motywacji, a nie jej odejmować. Ludzie mają wielką moc, a bagatelizowanie jej nie przyniesie nic dobrego. Chodzi o to, że sami dla siebie możemy być źródłem motywacji i sami możemy odnaleźć w sobie źródło pozytywnych emocji. Szukanie ich w innych ludziach może być syzyfową pracą bez rezultatu. W odchudzaniu możemy pomóc sobie najbardziej my sami. Inni ludzie i wszelkie grupy wsparcia są tylko dodatkiem. Chodzi o zmianę nastawienia do tego, co jemy, jak jemy i kiedy jemy. Budowanie takiej świadomości jest kluczowym aspektem zmiany trybu życia.

www.muscular.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ