Wybór wózka dla dziecka często podyktowany jest ceną. Dobrze jednak, by szła ona w parze z jakością. Najchętniej wybieranymi wózkami są wielofunkcyjne. Mamy tu zarówno gondolę, spacerówkę, jak i fotelik samochodowy. Warto jednak pamiętać, by wybierać te od renomowanych producentów. Powinny posiadać wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Głęboki wózek z gondolą to pierwszy wózek, który służy dziecku do ok. 8 miesiąca życia. Trzeba pamiętać by była ona wystarczająco długa, aby nie trzeba było po kilku miesiącach kupować nowego. Warto aby budkę można było przekładać po obu stronach wózka, w razie gdy podczas spaceru słońce mocno razi i przeszkadza dziecku w spaniu. Każdy dobry wózek powinien mieć również zdejmowaną tapicerkę z gondoli, aby można było ją wyprać. Spacerówka będąca elementem wielofunkcyjnego wózka, powinna mieć dwustronny stelaż, tak by dziecko mogło patrzeć na rodzica w trakcie spacerów. Wózek wielofunkcyjny służy dziecku do 2 roku życia. W związku z tym jest to najkorzystniejszy zakup pod względem ekonomicznym. Lepiej więcej zapłacić za taki model niż kupować dwa tańsze wózki dziecięce, jeszcze w ciągu pierwszego roku życia dziecka.

Foteliki samochodowe będące ostatnią składową wózka 3w1, przeznaczone są zwykle dla dzieci, które ważą do 13 kg. Posłużą więc w pierwszym okresie ich życia. Ważne jednak by sprawdzić czy mocowanie fotelika będzie pasować do samochodu. Dodatkowo w foteliku można zabrać dziecko na zakupy, nie trzeba brać ze sobą dużego wózka. Fotelik można zainstalować na stelażu wózka, zajmuje mniej miejsca i bez problemu wszędzie wejdzie się z dzieckiem.

Inną możliwością jest wybór wózków z łączonym stelażem w przypadku dwójki dzieci. To opcja zarówno dla bliźniąt, jak i rodzeństwa między którym jest niewielka różnica wieku. Możliwe jest nawet połączenie stelażem wózka z gondolą z wózkiem spacerowym. Zainwestowanie w taki stelaż to oszczędność dla rodziców i większy komfort, np. w czasie rodzinnych zakupów.

Oczywiście każdy wózek powinien być wyposażony w niezbędne akcesoria, tj. moskitiera, torba, gdzie można schować przybory kosmetyczne i toaletowe, a także butelki dla dziecka i zabawki. Niezbędnym wyposażeniem każdego wózka jest również folia przeciwdeszczowa. Dzięki temu można być przygotowanym na nagłą zmianę pogody. Do wyposażenia wózka niektórzy producenci dodają także śpiwory czy parasolki pochłaniające promienie UV w przypadku spacerówek.

Na empik.com znajdziemy wiele modeli wózków wielofunkcyjnych. Warto zwrócić uwagę na Chicco Duo Style&Go dostępny w tym sklepie internetowym, który pośród dodatkowych akcesoriów posiada szeroki kosz na zakupy. Ma odwracany stelaż, który można złożyć jedną ręką gdyż jest bardzo lekki. Posiada stonowaną kolorystykę więc pasował będzie zarówno jako wózek dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Zdejmowana tapicerka jest najlepszej jakości. Włoski producent nie zapomniał również o funkcjonalnym rozwiązaniu rozsuwanej budki. Wózek dobrze amortyzuje wszelkie wstrząsy, a dzięki wąskiej ramie można się z nim wszędzie zmieścić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ