Pokój dla nastolatka
Fot.:pexels.com

Nastolatek to już nie dziecko. Ma inne wymagania i potrzeby. Urządzając pokój dla nastolatka przede wszystkim należy zwrócić uwagę jakie on ma upodobania, co lubi robić w wolnym czasie i co jest dla niego niezbędne.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/pokoj-dla-nastolatka-jak-urzadzic-krok-po-kroku/

Zaplanuj układ pokoju dla nastolatka

W pierwszej kolejności zrób mini projekt tego, w jakim układzie ma być pokój. Ważne jest aby określić co gdzie ma stać. Należy pamiętać, że nastolatek jeszcze się uczy, a więc w przypadku rozmieszczenia biurka trzeba zapewnić światło dzienne. Jeżeli w pokoju jest duże okno, warto pod nim postawić właśnie biurko. Od tego należałoby zacząć i względem biurka planować układ pokoju dla nastolatka. Wybierz jakie są niezbędne rzeczy, które muszą się znaleźć w tym pokoju i następnie określ gdzie powinny się znajdować. Na pewno do tej listy musimy zaliczyć: biurko, łóżko, szafę, szafkę nocną, komodę. Są to podstawowe meble, których układ należy określić na samym początku.

Wybierz meble dla nastolatka

Po zobrazowaniu sobie pokoju, czyli wizualnym rozmieszczeniu mebli przyszedł czas na wybór konkretnego wyposażenia. Biurko powinno być dość duże, ponieważ nastolatek ma już więcej zajęć lekcyjnych i więcej przyborów potrzebuje, a co za tym idzie, więcej miejsca na biurku. Powinno być ono również dopasowane do jego wzrostu, jak i krzesło które należy dopasować do biurka. Następnie musimy wybrać łóżko. Wybierzmy takie, które jest większych rozmiarów, ponieważ nastolatkowie najszybciej rosną, a więc trzeba pomyśleć o przyszłości, aby łóżko przydało się na lata. Wybór szafy, czy komody zależy od tego jak dużo ubrań, czy niezbędnych rzeczy do przechowywania posiada nastolatek. Dobrze by było jakby szafa, czy komoda były również głębokie, ponieważ tych rzeczy będzie tylko przybywać.

Wykończenie pokoju dla nastolatka

Kolor ścian, dywan, czy podłogę warto wybrać wraz z nastolatkiem. Będzie to pokój przygotowany dla niego i to on powinien czuć się w nim jak najlepiej. Warto jednak nieco mu podpowiedzieć. Ważne jest aby pokój nie był ciemny. Jeżeli meble mamy w ciemnych kolorach, powinniśmy rozjaśnić go kolorem ścian. Otoczenie wpływa na nasze samopoczucie, a w ciemnym wystroju przebywając przez dłuższy czas mało kto czuje się  komfortowo. Ciekawym rozwiązaniem jest również, aby w pokoju dla nastolatka znalazły się rzeczy, które nawiązują do jego hobby, czy zainteresowań, aby pokój stał się nie tylko miejscem do spania i nauki, ale również przyjemnym miejscem, w którym będzie spędzał swój wolny czas.

Zobacz też: http://www.szafamamy.pl/zareczyny-sprawdzone-pomysly/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ