Ta niewielka miejscowość leżąca w okolicach Krakowa jest niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki i dla miłośników sztuki sakralnej, i dla tych, którzy lubią wędrować śladami historii. Jakie atrakcje czekają na turystów w Staniątkach? Dlaczego warto odwiedzić tę miejscowość w trakcie wycieczki po Małopolsce?

W niewielkiej odległości od Niepołomic i Krakowa, na skraju Puszczy Niepołomickiej, czeka na turystów niezwykle ciekawa miejscowość. To Staniątka – miejsce wyjątkowe dla każdego miłośnika historii oraz legend. Jak podają niektóre przekazy, w miejscu, w którym powstała ta miejscowość, miał się w 997 roku zatrzymać sam św. Wojciech, wędrujący w stronę pobliskiego Krakowa. To właśnie ta legenda sprawia, że Staniątka są miejscem tak atrakcyjnym dla miłośników historii. Czeka tu na nich również tak ważna atrakcja, jaką jest benedyktyńskie opactwo św. Wojciecha – najstarszy klasztor sióstr z tego zgromadzenia w Polsce. Ufundowany w pierwszej połowie XIII wieku, jest cennym zabytkiem oraz miejscem, do którego wycieczki zaglądają bardzo chętnie. Jedna z najstarszych świątyń gotyckich w Polsce każdego może oczarować swą formą oraz historią, warto jej zatem poświęcić nieco więcej uwagi.

Staniątka to ciekawa miejscowość, którą z pewnością warto odwiedzić w trakcie wycieczki po okolicach Krakowa. Tutejsze atrakcje na każdym miłośniku historii i sztuki mogą zrobić ogromne wrażenie, a czas spędzony w tym miejscu z pewnością nie będzie czasem straconym.

www.innebrzmienia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ