Ile kalorii ma jabłko?

Jabłko, zdrowy i chyba najbardziej popularny owocom. Niestety należy przyznać, że najczęściej pryskany pod względem pestycydów. Na pewno powinniśmy wybierać takie, które pochodzą ze znanego źródła. Jabłka, składają się oczywiście z węglowodanów. Warto pamiętać, że średnie jabłko posiada około 40 kalorii. W przypadku owoców sprowadzanych zza granicy, takie jabłko potrafi mieć blisko 100 kalorii.

Inną świetną alternatywą są jabłka suszone. Mianowicie posiadają około 30 kalorii. W takiej postaci są zdrowe i pełne wartości odżywczych. Jeśli zależy nam na jak najmniejszej kaloryczności, nie warto decydować się na jabłka kandyzowane, gdyż posiadają one mnóstwo kalorii.

Przetwory jabłkowe

Ile kalorii, ma jabłko w czystej postaci, a ile jego przetwory. Mianowicie soki jabłkowe czy nawet przeciery jabłkowe, pod warunkiem że posiadają 100% jabłek nie będą miały wysokiej kaloryczności.

Jeżeli natomiast dodatkiem do nich będzie cukier, wtedy już napój czy mus będzie o wiele bardziej kaloryczny. Pamiętajmy, że producenci bardzo często dodają do kartonów cukier. Jest on nie tylko niezdrowy, ale też bardzo kaloryczny. Innym rodzajem przetworu z jabłek jest ocet jabłkowy.

Ile kalorii ma jabłko?

Nie tylko wspomaga on odchudzanie, ale również jest napojem prozdrowotnym. Jabłko jest takim owocem, które jest lubiane przez większość z nas. Zarówno przez dzieci, jak i osoby w średnim wieku i osoby starsze.

Polskie poczciwe jabłka, owoce zdrowe i tanie. To właśnie z jabłek możemy robić różnego rodzaju przetwory, musy, dżemy, konfitury. Jabłka są nam dobrze znane, niestety niektórzy nie doceniają ich. Należało by przypomnieć, że jabłka to nie tylko jeden z popularnych owoców, ale także produkt nasz regionalny. To dzięki jabłkom, możemy zajadać się pyszną szarlotką czy degustować świetnego soku jabłkowego.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ