Każda kobieta chciałaby wygląd idealnie. Szczególnie jeśli bombardowane jesteśmy dookoła obrazkami idealnych sylwetek w gazetach, magazynach, telewizji. Zauważamy wówczas niedoskonałości naszego ciała i chcemy się ich pozbyć. Jednym rodzajem niedoskonałości znajdujących się na skórze, szczególnie u kobiet jest cellulit.
Cellulit z zewnątrz znany jest przez kobiety jako pomarańczowa skórka, która zlokalizowana jest pod skórą. Kobiety często uciekają się do różnych środków aby się go pozbyć. Jednak jeśli chcemy się naprawdę go pozbyć to trzeba poznać genezę powstawania cellulitu.
Która z kobiet nie boryka się z problemem cellulitu? Pewnie ciężko by było znaleźć taką kobietę, bo ponad 80 % kobiet ma problem z cellulitem. Najczęściej występuje on na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach, ponieważ w tych partiach ciała znajduje się największa ilość komórek tłuszczowych. Każdy człowiek rodzi się z konkretną ilością komórek tłuszczowych w swoim organizmie. Komórki tłuszczowe mają zdolność namnażanie się nawet 60 razy każda. To bardzo dużo! W przypadku namnażanie się komórek tłuszczowych uciśnięte zostają naczynia limfatyczne, przez co produkty przemiany materii zostają słabo wydalane na zewnątrz. Przez co tkanki zostają naszprycowane zalegającymi toksynami i wodą i następuje obrzęk tkanek. Kolejno powstają grudki, które są zbitymi komórkami tłuszczowymi. To jest widoczny przez nas gołym okiem cellulit. W efekcie czego skóra staje się wiotka, pofałdowana.
Aby nie dopuścić naszego organizmu do takiego stanu trzeba dbać o regularny ruch, podczas którego zostaną spalane komórki tłuszczowe. Należy zdrowo się odżywiać, spędzać czas na świeżym powietrzu, ograniczyć stres. Dzięki czemu nasza skóra będzie jędrna, gładka, pełna blasku i co najważniejsza bez cellulitu.

www.malemen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ