Farbowanie włosów rudy na blond

W kobiecym świecie tak już chyba jest – jeśli ktoś jest blondynką, marzy, żeby być brunetką, brunetki marzą, żeby być rude, te z prostymi włosami chcą je mieć kręcone, a kręcone – proste. Co jeśli jednak chcesz się przefarbować ze swojego naturalnego koloru rudego na blond? Lub zmienić po raz kolejny kolor na swoich włosach właśnie z rudego, intensywnego i naprawdę agresywnego koloru na delikatny, jasny blond? Czy to w ogóle jest możliwe i wykonalne?
Warto na samym początku dodać, że rudy kolor jest niezwykle rzadkim i niespotykanym kolorem, chociaż często bywa obiektem kpin i dowcipów. Jedynie 1-2% populacji ludzkiej jest wyposażona w taki zestaw kolorystyczny swoich włosów. Dzieje się tak ze względu na obecność we włosie feomelaniny.
Rude włosy można rozjaśnić również naturalnymi metodami, nie od razu trzeba się uciekać do naprawdę ostrej chemii. Wśród najpopularniejszych, naturalnych sposobów na to można wymienić nałożenie na włosy miodu, płukanie włosów w roztworze wody i soku z cytryny czy płukanie włosów w przygotowanym wcześniej naparze z rumianku.
Co ciekawe, rudy to nie tylko ten rdzawy, pomarańczowy kolor, który znamy najpowszechniej. Rudy to również wszystkie odcienie koloru kasztanowego, mahoń czy wszystkie, tak modne teraz we fryzjerskie, czerwienie.
Powszechnie również wiadomo, że osoby obdarzone tym rzadkim kolorem nie są w stanie na stałe i trwale przefarbować się na jasny blond czy w zasadzie w ogóle żaden odcień blondu. Farbowanie włosów rudy na blond za pomocą rozjaśniaczy czy farb rozjaśniających jest bardzo trudne. W każdym przypadku również wymaga pojawienia się u profesjonalnego fryzjera, który może poradzić sobie z tym zadaniem.
Farbowanie włosów rudy na blond powinniśmy zacząć od ciemnego lub średniego blond. Jeśli interesuje nas jaśniejszy odcień, dopiero po pięciu dniach od pierwszego farbowania możemy wykonać kolejne – tym razem już docelowym, jasnym blondem. Wszelkie inne kombinacje mogą nie przynieść wymarzonego rezultatu.

www.twardyszparag.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ