Farbowanie włosów henną do brwi

Ile kobiet, tyle różnorodnych sposobów na zafarbowanie sobie włosów czy chociażby chwilową zmianę swojego wyglądu. Niektóre metody, takie jak farbowanie tradycyjną farą czy w salonie fryzjerskim wydaje się być niektórym osobom zbyt oklepane. Zawsze można również szukać tańszej alternatywy, jaką jest na przykład…. farbowanie włosów henną do brwi. Pytanie pozostaje jedno: czy to oby na pewno bezpieczne i jak skuteczne?
Chociaż na opakowaniu naturalnej henny widnieje napis świadczący o przeznaczeniu do brwi oraz rzęs, skład chemiczny tego kosmetyku wskazuje na to, że jest to jedna z najbezpieczniejszych form farbowania sobie również włosów. Dlaczego? Powodów jest kilka, jednak najważniejszym w tym wszystkim jest fakt, że henna jest naturalna, nie zawiera nadtlenku wodoru czy amoniaku, które destrukcyjnie wpływają na strukturę włosa. Aby farbować włosów henną do brwi potrzebna nam będzie jedynie odpowiednia ilość tego specyfiku.
Sama henna produkowana jest w pełni z naturalnego składniku – bazą jest sproszkowana łodyga dla nas orientalnej rośliny, jaką jest lawsonia bezbronna. Tej niepozornie brzmiącej roślinie zawdzięczamy nie tylko intensywny kolor, ale również właściwości regeneracyjne dla naszych włosów. Dlatego jeśli masz zniszczone włosy czy też suche i łamliwe, naznaczone zbyt dużą ilością nakładanych na nie farb, warto skorzystać z jej dobroczynnych właściwości i skusić się na naturalny kolor. Henna wpływa pozytywnie na funkcjonowanie ważnych gruczołów łojotokowych znajdujących się w skórze głowy, przez co przyczynia się również do skutecznego zwalczania łupieżu oraz działa ochronnie na promieniowanie UV. Z tego chociażby względu będzie świetną propozycją dla letnich stylizacji, kiedy nasze włosy są szczególnie podatne i szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych, mających zgubne skutki dla naszych włosów.
Farbowanie włosów henną do brwi jest chętnie wykonywane szczególnie przez osoby starsze ze względu na doskonałe krycie siwym włosów. To jedna nie wszystko – kiedy wraz z biegiem czasu wypada nam coraz więcej włosów, to właśnie henna będzie w stanie poprawić nam ich wzrost oraz siłę, zmniejszając w efekcie ich wypadanie.

www.latawcedmuchawce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ