Co zrobić żeby przytyć

Wielu początkujących adeptów siłowni zadaje sobie to samo pytanie. Co zrobić żeby przytyć? Sprawa tylko potencjalnie wydaje się prosta. Jeśli chcemy zbudować czystą masę mięśniową, czeka nas nie lada wyzwanie. Musimy podejść do tego bardzo metodycznie, nie wystarczy dużo jest, choć to jeden z ważniejszych czynników.

Rozbijmy przybieranie na masie na czynniki pierwszy. By rozwijać muskulaturę należy spożywać więcej kalorii niż wynosi nasze zapotrzebowanie. Upraszczając, należy dostarczać więcej kalorii niż nasze ciało wydatkuje w ciągu np. jednego dnia. Jak to zrobić? Należy za pomocą dostępnych w Internecie kalkulatorów wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, uwzględnić nasz tryb życia i to, że chcemy przybierać na wadze, a nie ją gubić.

Czy to wszystko? Otóż dopiero zaczynamy. Nie należy od razu zacząć jeść zwyczajnie więcej niż do tej pory. Po wyliczeniu naszego zapotrzebowania kalorycznego dodajmy ok 200 kalorii więcej. Z byle czego? Niestety nie. Musimy dostarczać organizmowi zarówno białko, tłuszcze jak i węglowodany. Podczas robienia tak zwanej masy musimy dostarczać ok 2 gramy pełnowartościowego białka na kilogram naszej masy ciała. Co z resztą makroskładników? Bezpiecznie można założyć, że tłuszczu powinno być tyle by dostarczać z niego 30% kalorii. Reszta to węglowodany.

Jakie produkty wybierać? Przede wszystkich nieprzetworzone i pełnowartościowe. Nie można zbudować dobrej muskulatury na kebabach i frytkach. Trzeba dostarczać białka z dobrej jakości mięsa, zdrowych tłuszczu i złożonych węglowodanów.

Jeśli zepniemy te wszystkie czynniki, będziemy obserwować swoje ciało, to jesteśmy na drodze do sukcesu.

www.oytam.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym jest zdanie
Następny artykułCo oznacz RIP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ