Co się przyda dla noworodka?

Rodzice nie zawsze wiedzą w co wyposażyć noworodka, aby niczego mu nie zabrakło. Oczywiście są rzeczy podstawowe, takie jak: łóżeczko, wózek czy fotelik samochodowy. Więc co dla noworodka okaże się przydatne?

Pomocne są pieluchy bambusowe, flanelowe lub tetrowe. Ratują one rodziców oraz dziecko w przypadku ulewań oraz służą jako przytulanka do snu. Warto zaopatrzyć się w kilka sztuk.

Bardzo przydatny może być bujaczek-leżaczek, który pozwoli rodzicom odpocząć od noszenia dziecka na rękach. Jeżeli jest on dodatkowo wyposażony w funkcję wibracji, to może uspokajać naszego malucha, a zabawki umieszczone na wysokości wzroku i w zasięgu ręki z pewnością przyciągną jego uwagę. Jeśli nie chcemy pozostawiać maluszka w bujaku, a niekoniecznie chcemy nosić go na rękach, możemy skorzystać z chusty lub nosidełka, które pozwolą nam używać rąk w innym celu niż noszenie malucha.

Dla początkujących rodziców, którzy nie wiedzą jak chwycić maluszka, aby nie zrobić mu krzywdy ciekawym rozwiązaniem będzie rożek, który nie tylko pozwoli rodzicom bez obaw podnosić dziecko, lecz także zapewni mu ciepło, które przypomni mu warunki panujące w brzuchu matki.

Przy zasypianiu noworodka pomóc może karuzela lub miś szumiś. Karuzela poprzez swoje spokojne melodie pomaga dziecku usnąć, co sprawdza się nie tylko u noworodków, ale też starszych dzieci. Natomiast miś szumiś emituje szumy, które przypominają dziecku dźwięki słyszane w brzuchu mamy, co w połączeniu z ciepłem rożka daje mu poczucie bezpieczeństwa i pozwala spokojnie usnąć.

www.nagrodobiorcy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ