Niezapomniane półkolonie dla dzieci w ich miejscu zamieszkania

Latem dzieci mają więcej wolnych dni aniżeli ich rodzice, których urlop z reguły jest bardzo krótki. Jak zatem zapewnić naszym pociechom ciekawe wakacje, gdy sami musimy iść do pracy? Z pomocą przychodzą półkolonie dla dzieci z doświadczonymi opiekunami. Są nimi pedagodzy oraz nauczyciele, którzy chętnie zaopiekują się i umilą małolatom czas.

Na półkoloniach dzieci śpią we własnych domach

Codziennie mamy kontakt ze swoim dzieckiem, ponieważ półkolonie odbywają się w rodzinnej miejscowości i trwają tylko pół dnia przez np. jeden tydzień. Dzieci spotykają się w szkole lub domu kultury i tam spędzają miło czas.

Kilka godzin dziennie dziecko spędzi w obecności rówieśników pod okiem doświadczonego wychowawcy. Nasza pociecha będzie bezpieczna, a my będziemy mogli spokojnie pracować bez frasunku o małolata.

Dostanie tam jeden ciepły posiłek oraz drugie śniadanie lub podwieczorek. Po zajęciach wróci do domu, gdzie spędzi z nami wieczór, a potem uda się na nocny odpoczynek do własnego pokoju.

Wakacyjne dni na półkoloniach pełne humoru i zabawy

Półkolonie dla dzieci mają dokładnie zaplanowany każdy dzień. Organizowane są różne gry i zabawy zespołowe, konkursy i zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne itp.

Przewidziane są zajęcia na świeżym powietrzu oraz w budynku (gdy będzie niepogoda), by dzieci zawsze mogły wspaniale się bawić. Absorbujące czynności wypełniają dzieciom czas po brzegi. Nauczyciele inaczej traktują swych podopiecznych na wakacjach aniżeli w trakcie trwania roku szkolnego.

Brak przymusu do nauki zaowocuje zdobywaniem nowych umiejętności podczas zabawy. Opiekunowie są pogodni, nastawieni na wesołe spędzenie czasu ze swymi podopiecznymi. Na półkoloniach trwa wspaniała zabawa pełna pozytywnych emocji.

Półkolonie dla dzieci z wycieczkami krajoznawczymi

W trakcie trwania półkolonii przewidziane są różne wycieczki krajoznawcze po niedalekiej okolicy. Dzieci wraz z opiekunami mogą przemieszczać się miejskimi środkami lokomocji lub mieć wynajęty autokar, by móc dotrzeć do punktu zwiedzania.

Dzieci bardzo lubią poznawać nowe miejsca. Zapisanie pociechy na półkolonie mogą pomóc w zgłębianiu wiedzy o okolicy przez naszego małolata. Po każdym dniu spędzonym na półkolonii zapytajmy dziecko, co ciekawego zobaczyło na wycieczce, z kim się bawiło, co rysowało itd.

Dziecko powinno mieć możliwość opowiedzenia o swoich przeżyciach. Jeżeli będziemy uważnie je słuchać, zadając dodatkowe pytania, wiele się dowiemy. Dziecku będzie miło, że może ten wspaniały dzień przeżyć jeszcze raz, opowiadając nam o nim.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ