Spotkania z historią mogą być wyjątkowo atrakcyjną przygodą dla każdego z nas. Najciekawsze są te lekcje historii, które odbywają się w terenie. Nic więc dziwnego, że wycieczki śladem najpiękniejszych zamków cieszą się tak wielką popularnością. To przygoda i zabawa, to jednocześnie wyjątkowa lekcja na temat życia naszych przodków. Wśród tych zamków, które mogą się okazać wyjątkowo kuszącym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii i obronnych budowli, znalazł się zamek w Kwidzynie. Jest to obiekt wyjątkowy, obok którego nie można przejść obojętnie. Dlaczego?

Zamek w Kwidzynie to z jednej strony okazała warownia, będąca zabytkiem dość charakterystycznym dla ziem zajmowanych niegdyś przez Krzyżaków. Tym, co świadczy o jej wyjątkowości, jest jednak… zamkowa toaleta. Połączona jest ona z zamkiem w dość ciekawy sposób. Most, pełniący rolę takiego łącznika, pozwalał rycerzom odwiedzać toaletę bez konieczności wychodzenia na dwór. Jest on sam w sobie ciekawym przykładem dawnej architektury. Most, którym może się pochwalić zamek w Kwidzynie, liczy sobie aż 50 metrów długości! Dla wielu turystów głównym celem wycieczki jest jednak tutejsza toaleta, a raczej okazała wieża latrynowa. To dzięki niej Kwidzyn i tutejszy zamek są obiektami tak wyjątkowymi i atrakcyjnymi dla turystów szukających historycznych ciekawostek.

A przecież most i latryna to tylko wstęp do tych atrakcji, z których Kwidzyn może być naprawdę dumny. Piękny zamek oraz przylegająca do niego katedra są być może mniej oryginalnymi zabytkami, za to z całą pewnością mogą każdego zwiedzającego oczarować swym pięknem i potęgą.

www.patland.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ