Stres powoduje, że bardziej się denerwujemy. Jest to reakcja na negatywne bodźce fizyczne lub psychiczne. Każdy inaczej reaguje na stres, niektórzy poprzez zajadanie stresu. Jest to oczywiście niezdrowe dla naszego organizmu i może doprowadzić nawet do otyłości.
U nastolatków jest tak, że często muszą w szkole wystąpić przed dużą publicznością i wygłosić jakieś przemówienie. U osób dorosłych stres może się ukazać np. w pracy. Mamy do zrealizowania jakiś wynik nałożony przez pracodawcę i stresujemy się tym, że nie zdążymy tego zrobić do wyznaczonego terminu przez naszego szefa. Dużo ludzi właśnie w takich sytuacjach sięga po jedzenie, a to jest niezdrowe dla naszego organizmu. Najlepiej przed zjedzeniem czegoś czy to pod wpływem stresu czy też szczęścia musimy się zastanowić dlaczego to robimy. Lepszym sposobem na pozbycie się stresu, a przede wszystkim zdrowszym, jest wyjście na spacer. Wybranie się do lasu czy też nad jezioro pozytywnie wpływa na nasz nastrój i samopoczucie. Możemy pooddychać świeżym powietrzem.
Musimy również pamiętać o tym, żeby dobrze spać. Nasza bezsenność wpływa na tycie. W momencie, gdy odczuwamy stres, często sięgamy po coś do lodówki. Najgorzej jest, gdy dzieje się tak w nocy, kiedy to zaraz mamy zamiar położyć się spać. Najlepiej ostatni posiłek jest zjeść na 3 godziny przed położeniem się do łóżka.
Dobrym sposobem na zwalczanie stresu jest znalezienie sobie jakiegoś hobby. Jedni zbierają znaczki, drudzy zajmują się modelarstwem, a jeszcze inni kolekcjonują liście. Sami musimy znaleźć coś dla siebie, co będzie sprawiało nam przyjemność. Dzięki temu zapomnimy o sytuacji bądź sytuacjach, które nas stresują i zaczniemy zajmować się czymś przyjemnym. Możemy również zacząć uprawiać jakiś sport: piłka nożna, bieganie, coś co również sprawi nam przyjemność. Właśnie dzięki takiej aktywności fizycznej zapomnimy o przykrych i złych sytuacjach, które nas spotkały i skupimy się na tym co obecnie wykonujemy. Jest to dużo zdrowsze zwalczanie stresu niż zajadanie.

www.zrodlozdrowia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ