Wypowiedzenie umowy

Będąc zatrudnionym na umowę o pracę mamy pewność, że jeśli dobrze wykonujemy swoje obowiązki to pracodawca nie może nas zwolnić z dnia na dzień. Oczywiście jeśli nie popełnimy poważnego wykroczenia, które go do tego upoważni. Jednak z reguły możemy czuć się bezpiecznie i pewnie. Jeśli wszystko przebiega w jak najlepszym porządku to nie musimy się o nic martwić. Bywa jednak tak, że to my chcemy zrezygnować. Powodów może być kilka: znalezienie nowej pracy, brak szans rozwoju w obecnej, zmiana miejsca zamieszkania i wiele innych. Mamy prawo do rezygnacji. w tym wypadku warto wiedzieć jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę. Będzie ono konieczne. Nie zapominajmy również, że obowiązuje nas okres wypowiedzenia, który musimy zachować. Również w tym wypadku możemy porozumieć się z pracodawcą, aby go skrócić. Jednak to do niego należy ostateczna decyzja, nie musi się na to godzić.
Jak napisać wypowiedzenie umowy o prace? Obecnie mamy wiele dostępnych wzorów, wystarczy tylko pobrać, uzupełnić brakujące elementy i wydrukować, a następnie podpisać. Należy pamiętać, aby zaopatrzyć się w dwa egzemplarze. Jeden będzie dla pracodawcy a drugi dla nas, jest to potwierdzenie, że szef zapoznał się z naszą rezygnacją z pracy, dlatego dobrze jeśli je podpisze. Jakie elementy powinny znaleźć się w takim wypowiedzeniu? Przede wszystkim dane przedsiębiorcy jak i zatrudnionego, następnie data, okres na jaki została zawarta umowa, w jakim dniu. Nie należy zapominać również o wpisaniu okresu wypowiedzenia, można umieścić informację kiedy on się kończy. Dzięki temu nie będzie wątpliwości, który dzień jest ostatnim w pracy. Wymagany jest również nasz podpis.
Czy należy pisać powód dlaczego rezygnujemy z pracy? Nie ma takiej potrzeby, wystarczy tylko zawrzeć informację o wypowiedzeniu. Nie musimy się tłumaczyć dlaczego tak zdecydowaliśmy. Oczywiście jeśli mamy ochotę możemy to zrobić ale absolutnie nie jest to konieczne. Po doręczeniu naszej rezygnacji, pozostaje tylko przepracować czas przewidziany jako okres wypowiedzenia.

www.malamama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWiosenna pogoda
Następny artykułPyszne warzywa

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ