Problemy z płodnością tyczą się coraz szerszego grona osób, starających się o dzieci. W znacznym procencie źródłem trudności z poczęciem są nieprawidłowości zdrowotne u potencjalnej matki. Izolowane problemy z płodnością u mężczyzn są również częste i związane są przede wszystkim z prowadzonym stylem życia, używkami oraz przechodzonymi wcześniej schorzeniami, które mogą mieć kolosalny wpływ na proces spermatogenezy i płodność.

Jak oceniać niepłodność?

Przy klinicznym stwierdzeniu trudnosći z zajściem w ciążę, bardzo ważne okazuje się przebadanie obydwu partnerów, których wolą jest posiadanie dziecka. Dokładna ocena zdrowia, obejmująca ogólne badanie przedmiotowe, badania biochemiczne, obrazowe i hormonalne pozwalają ustalić potencjalną przyczynę zaburzeń płodności. W przypadku mężczyzn niezwykle istotne okazuje się badanie hormonalne, obejmujące ocenę stężenia testosteronu, FSH, LDH oraz prolaktyny. Rozstrzygającym badaniem o potencjał rozrodczy pozostaje jednakże badanie nasienia cena.

Kiedy badamy nasienie?

Lekarz ginekolog lub też androlog decyduje w pewnych sytuacjach o konieczności wykonania badania nasienia. Badanie nasienia pozwala ocenić w szybki i skuteczny sposób jakość spermy oraz zachowanie plemników. Na podstawie referencyjnych morn ocenia się między innymi objętość nasienia, czas upłynnienia, ilość plemników, odsetek ruchliwych plemników oraz odsetek plemników żywych. To wszystko pozwala wyciągnąć konkretne wnioski i wdrożyć strategie lecznicze.

Dodatkowe badania nasienia

Niekiedy plemniki poddaje się dokładniejszym badaniom, wykorzystującym techniki biologii molekularnej oraz innymi podobnymi procedurami. Specjalistyczne badanie spermy cena obejmuje ocenę protaminacji plemników, kariotyp oraz inne podobne procedury diagnostyki laboratoryjnej.

Jak wygląda leczenie?

W przypadku leczenia przejściowych zaburzeń płodności bardzo ważne okazuje się właściwe żywienie, ograniczenie używek, uprawianie sportu, suplementacja oraz korekcja zaburzeń hormonalnych. Po tym czasie wykonuje się kolejne badania. Jeśli plemniki nie mają zdolności do ruchu to możliwa jest inseminacja cena, czyli podanie nasienia do macicy kobiety, co ma ułatwić naturalną koncepcję. W innych przypadkach można także rozważyć zapłodnienie in-vitro i implantację zarodka w endometrium kobiety.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z płodnością dobrze jest rozważyć odpowiednie badanie nasienia cena. Skuteczność leczenia niepłodności jest coraz większa i nie trzeba wcale poddawać się w staraniach o swoje wymarzone dziecko. Nowoczesne metody jak in-vitro, inseminacja cena oraz fachowe badanie spermy cena niosą nadzieję dla wielu przyszłych rodziców. Trzeba o tym wyraźnie pamiętać!

Więcej na temat badań na stronie http://www.gyncentrum.pl/badanie-nasienia

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ