Obecnie można dojechać praktycznie w każdy zakątek świata i nawet najbardziej oddalone i dzikie tereny stają otworem dla turystów. Warto skorzystać z możliwości poznania Grenlandii. Wyprawa na Grenlandię może się okazać niezapomnianym przeżyciem, a już na pewno dostarczy niesamowitych wrażeń.

Inspirująca wyprawa na Grenlandię

Taka propozycja wakacyjnego wyjazdu raczej nie przekona wszystkich, a osoby uwielbiające gorące słońce i plaże będą omijać tego typu oferty szerokim łukiem. To błąd, ponieważ na plażę można zawsze pojechać, natomiast warto poznać też trochę odmienne klimaty. I tak naprawdę nieważne, że będzie zimno, ponieważ widoki olśniewają. Rejs wzdłuż wybrzeży grenlandzkich pozwala docenić nie tylko piękno, ale i majestat lodowców, które przemieszczają się nieustannie. Mało osób zdaje sobie sprawę, że nieustanna praca lodowca wyzwala określone dźwięki, które w przejmującej ciszy brzmią doprawdy niesamowicie.

Widok lądolodu w okresie letnim może nawet zaskoczyć, ponieważ na obrzeżach zdarzają się delikatne pasy zieleni. Innym elementem kolorystycznym okazują się barwne chatki Eskimosów, które coraz częściej wypierają tradycyjne budownictwo. Na południu Grenlandii mamy trochę łagodniejszy klimat, z kolei wschód i północ jest bardziej tradycyjna i tam mieszkańcy nadal żyją z łowiectwa, a także mieszkają dość tradycyjnie. Chyba taka różnorodność może zaskakiwać turystę, który pierwszy raz zawita na tę największą wyspę świata.

Wyprawa na Grenlandię nie mogłaby się obyć bez przejażdżki skuterem śnieżnym oraz wizyty w hodowli psów zaprzęgowych. Jeżeli ma się szczęście, to można zobaczyć te piękne psy w akcji. Warto także skorzystać z możliwości przelotu helikopterem bądź śmigłowcem nad wyspą, aby z lotu ptaka podziwiać wszechobecną biel, a może też wypatrzyć jakieś charakterystyczne zwierzę dla tego terenu, a przede wszystkim niedźwiedzia polarnego, morsa, foki czy też piżmowoła arktycznego. W końcu takiej fauny jak na Grenlandii nie ma nigdzie, chyba że w zoo. Grenlandia słynie też z pięknych zórz polarnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ