Jakie spódnice do pracy? Kilka najważniejszych zasad!

W każdej pracy, obowiązują nas odpowiednie zasady. Również, jeśli chodzi o ubiór! Zanim więc zaczniemy rozmyślać na temat wybranego przez nas stroju, koniecznie zastanówmy się, jaki obowiązuje u nas dress code…

Czym jest dress code?

Dress Code, to zbiór określonych zasad, które dotyczą naszego, zawodowego stroju. Dress code, określa nie tylko rodzaj odpowiedniego, wykorzystywanego przez nas stroju, ale też jego długość a nawet krój.

Spódnica – jak długa w pracy?

Byłyśmy w sklepie i wybrałyśmy dla siebie swoją ulubioną spódnicę? Ok, wszystko fajnie. Problem polega na tym, że… jest ona zbyt krótka. Ale czy aby na pewno? Sprawdź sama!

Spódnica, nie powinna być zbyt krótka. Nie wiadomo jak stylowe mini, nie wypadnie pozytywnie w oczach pracodawcy. Jeśli je założymy, możemy być pewne, że spotkamy się a niemiłymi komentarzami nie tylko ze strony szefa, ale przede wszystkim – naszych współpracowników.

Z kolei zbyt długa spódnica również nie wchodzi w grę. Najlepiej, jeśli będzie ona gdzieś do kostek – dłuższa, może zwyczajnie zaplątać się nam pod nogami. Nietrudno wtedy o potknięcie się a nawet o wypadek.

Jaka długość spódnicy będzie więc najlepsza? Najlepiej, jeśli będzie to tak zwana długość włoska, czyli wynosząca jakieś 3 palce nad kolanem. Czy to dużo? Nie!

Materiał wykonania i design.

Przed zakupem spódnicy odpowiedniej do pracy, warto zastanowić się przede wszystkim nad materiałem, z którego jest ona wykonana. Pod wieloma względami, bezpieczne są tutaj len i bawełna.

Jeśli chodzi o design, to pomyślmy o spódnicach prostych, pozbawionych zwariowanych i kolorowych motywów. W pracy, obowiązuje z reguły strój spokojny i wyważony. Dlatego, brak takich motywów jest jak najbardziej uzasadniony.

Spódnica to nie wszystko!

Pamiętaj, że nawet najlepiej dobraną spódnicę, mogą zniszczyć… dodatki. Jeśli wybierzesz zbyt wyzywającą bluzkę, to również nie unikniesz niemiłych komentarzy ze strony Twojego szefa, bądź też innych współpracowników.

Pomyśl o stylowych butach, torebce i wielu różnych dodatkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ