Jak zarabiać na blogu?

Jesteś jednym z wielu, którzy poszukują pracy w internecie? Chcesz zarabiać przysłowiowo „nie wychodząc z domu”? W takim razie prowadzenie bloga może być zajęciem stworzonym dla Ciebie.
Jednak, by faktycznie móc zarobić na tym przedsięwzięciu musisz odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie – jak zarabiać na blogu?
Cóż, istnieje wiele sposób na dobry zarobek, jednak na początku powinieneś ocenić swoje zdolności do pisania. Posiadając lekkie pióro o wiele lżej będzie Ci rozpocząć pracę nad Twoim blogiem. By pisać dobre teksty należy znaleźć również swoją ulubioną kategorię tematyczną, dzięki czemu teksty będą o wiele ciekawsze i zachęcające. Katalog tematyczny jest niczym nieograniczony, więc możesz wybierać między wieloma zagadnieniami.
Kiedy już znajdziesz swój temat, czas zacząć szukać marki do współpracy, ponieważ reklamowanie produktów danej marki to jedno z najbardziej opłacalnych sposobów zarabiania na blogu. Łączy się to również z bardzo popularnym sposobem na zarabianie na blogowaniu, czyli afiliacją. Jest to wplatanie linków do sprzedaży danych produktów w tekst blogu – jeśli czytelnik kliknie w ten link, zostanie przekierowany na odpowiednią stronę sklepu internetowego. Jeśli dokona tam zakupu prowizja z tej sprzedaży zostanie przyznana blogerowi. Wysokość tej prowizji zależy od marki, z którą nawiążesz współpracę.
Zarabianie na blogu opiera się również na reklamach zewnętrznych. Wiele firm oferuje niemałe ceny za wyświetlanie reklam na stronach bloga, oczywiście wysokość kwoty zależy od popularności bloga i ilości wyświetleń. Dobrą stroną tych małych reklam jest to, że możesz dać ich nawet kilka na stronę, choć przytłaczająca ilość może wpłynąć negatywnie na opinię czytelników.
Zarabianie na blogu może również odbywać się przez promowanie swoich własnych produktów, lub usług, takich jak: inne blogi, prowadzone kursy, czy konkursy, sprzedaż produktów własnej marki etc. Ważne jest, by wcześniej sprawdzić jak wyglądają inne blogi, by podłapać parę sztuczek, lub poczytać opinie na ich temat.

www.bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ