Jak sprawdzić BIK?

Zaciągnięcie nowego zobowiązania w banku lub innej instytucji zajmującej się finansami wiąże się z pewnymi rygorami natury prawnej. Przede wszystkim pracownik takiej placówki może zweryfikować naszą zdolność kredytową. Jakiekolwiek opóźnienia w zakresie spłaty wcześniejszych rat kredytów i pożyczek mogą negatywnie odbić się na naszej sytuacji finansowej. Tym samym jeszcze przed wnioskowaniem o niezbędne do życia środki pieniężne warto sprawdzić, czy nie figurujemy w pewnej bazie. Pozwoli to nam dojść do przekonania, że jesteśmy w stanie szybko uporać się z kwestiami formalnymi, jakie zastaniemy w banku lub instytucji pożyczkowej.

Niezwykle istotna wydaje się być kwestia tego, jak sprawdzić BIK. Należy mieć na uwadze, że istnieją różne drogi wnioskowania o pełną i rzetelną informację w tym zakresie. Najpopularniejsza to oczywiście wystąpienie do Biura Informacji Kredytowej o sporządzenie audytu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jest stosunkowo prosty środek, który służy rychłej realizacji celu. Za niewielką opłatę, mieszczącą się w granicach kilkudziesięciu złotych, uzyskamy profesjonalny audyt finansowy, który z powodzeniem możemy przedstawić pracownikowi banku bądź w siedzibie pożyczkodawcy. Bardzo ważne jest jednak, aby został on wykonany w miarę krótkim czasie przed wnioskowaniem o pożyczkę. W przeciwnym wypadku informacje mogą zostać określone jako zdezaktualizowane, a my będziemy zmuszeni złożyć ponowny wniosek.

Bardzo ciekawa jest możliwość, którą oferują niektóre banki komercyjne. Otóż w sytuacji, gdy w trakcie procedury ubiegania się o kredyt wystąpimy z stosownym wnioskiem, będziemy mogli otrzymać także wypis naszych danych z Biura Informacji Kredytowej. Taki dokument posiada moc zaświadczenia urzędowego, więc z powodzeniem możemy powoływać się na informacje w nim zawarte przed sądami oraz organami administracji publicznej. Taka sytuacja sprawia, że niemal każdy może z łatwością uporać się ze swoimi problemami finansowymi i zyskać środki, dzięki którym będzie mógł zaspokoić potrzeby rodziny.

www.sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ