Jak pielęgnować cienkie włosy?

Cienkie włosy potrzebują przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji oraz dużej ilości kosmetyków. Poprawa kondycji włosów jest niezmiernie ważna a można to osiągnąć dzięki prawidłowemu myciu oraz suszeniu głowy. Cienkie włosy to problem wielu osób nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn. Jak, więc pielęgnować nasze włosy, aby wyglądały pięknie i zdrowo?

Delikatne mycie głowy

Podczas mycia z cienkimi włosami powinniśmy obchodzić się delikatnie. Nie należy spłukiwać głowy gorącą wodą oraz nakładać wszelkiego rodzaju odżywek na skórę głowy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ skóra głowy może ulec przesuszeniu, przez co nasze włosy szybciej ulegną przetłuszczeniu.

Jak suszyć włosy?

Włosów nie powinniśmy suszyć gorącym powiewem, ponieważ mogą one ulec zniszczeniu. Gorące powietrze może uszkodzić płytkę włosa i sprawić, że stanie się on bardziej łamliwy. Włosy należy, więc suszyć lekkim powiewem o letniej temperaturze ok. 20 cm od głowy. Nie powinniśmy używać za często prostownicy oraz lokówki do włosów ponieważ nie tylko wysuszymy skórę głowę, ale również osłabimy strukturę włosa. Jeżeli chcemy zwiększyć objętość naszych włosów to warto w skórę głowy wmasować specjalny puder, który podniesie nasze włosy u nasady.

Szampon i odżywka

Na rynku możemy znaleźć wiele kosmetyków, które pomogą nam poprawić kondycje naszych włosów. Należy wybrać takie, które nie będą miały za dużo detergentów, ponieważ mogą one wywołać łupież. Powinniśmy wybrać taki szampon i odżywka, które zapobiegną wypadaniu włosów oraz zwiększą ich objętość. Warto wybrać takie kosmetyki, które zawierają naturalne zioła.

Domowe sposoby na poprawę kondycji włosów

Domowe sposoby mogą się okazać najlepszym rozwiązaniem dla naszych włosów. Olejek rycynowy czy olejek z kiełków pszennych doskonale poprawią kondycje naszych włosów. Ziołowe ekstrakty np. kwiat lipy, rumianek sprawią, że nasze włosy będą wyglądać zdrowo. Bardzo skutecznym rozwiązaniem będzie samodzielny masaż głowy, dzięki któremu pobudzimy cebulki do szybszego wzrostu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ