Gdzie warto stosować śruby nierdzewne?

Dlaczego ostatnio nastąpił bardzo duży wzrost zainteresowania właśnie tymi produktami? Co sprawia, że inwestycja w śruby nierdzewne jest traktowana jako udana? Gdzie mogą być wykorzystywane określone produkty z tej grupy?

Dlaczego zakup śrub nierdzewnych to dobry wybór?

Ogólnie zasada jest taka, że im więcej pozytywnych właściwości, tym bardziej szerokie zastosowanie. Nie inaczej jest w tym przypadku – śruby wykonane przy użyciu tego komponentu nie narzekają na brak popularności. Spora odporność na korozję powoduje, że są wykorzystywane na przykład w trakcie montowania zewnętrznych balustrad metalowych, które są przecież narażone na działanie różnych niekorzystnych czynników atmosferycznych. Tak samo jest w przypadku namiotów magazynowych, pawilonów handlowych itp. Poza tym śruby nierdzewne są wykorzystywane biorąc pod uwagę produkcję wyposażenia kuchennego lub aparatury spożywczej. W jakich innych branżach są stosowane właśnie takie elementy? Trzeba tutaj wspomnieć o przemyśle, motoryzacji oraz budownictwie.

Należy wspomnieć, że w budownictwie wodnym nierzadko stosuje się natomiast śruby nierdzewne A2 o strukturze austenitycznej. W tym miejscu trzeba podkreślić, że w zależności od składników stopowych wyróżniamy cztery gatunki stali nierdzewnej. Poza austenityczną są to również elementy ferrytyczne, martenzytyczne oraz duplex. Jeśli chodzi zaś o strukturę ferrytyczną, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować akcesoria tego typu w budownictwie wodnym, okrętownictwie oraz w przypadku konstrukcji maszyn dla rozmaitych branż.

Śruby zamkowe są bardzo uniwersalne

Są różne elementy wykonywane właśnie przy użyciu tego cenionego komponentu, jakim jest stal nierdzewna. To nie tylko śruby, ale także podkładki, nakrętki, pręty gwintowane, wkręty itd. Jeśli chodzi o śruby, to często wykorzystywane, w różnych sytuacjach, są między innymi elementy zamkowe. Posiadają one oznaczenia DIN 603/ISO 8677/PN 82406 – warto je znać, aby bez problemu handlować z firmami spoza naszego kraju. Śruby zamkowe posiadają metryczny rodzaj gwintu, a także występują w trzech klasach wytrzymałości (4.6, 4.8 i 8.8). Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Na pewno chcecie poznać ich zastosowanie. Elementy tego typu są używane na przykład do skręcania elementów ogrodzeniowych, płotów oraz różnego typu ławek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać śruby zamkowe do połączeń narażonych na bezpośredni kontakt ze skórą. Nierzadko są wykorzystywane choćby do konstrukcji drewnianych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ