Czyszczenie silnika

W niektórych sytuacjach silnik samochodowy wymaga dokładnego wyczyszczenia, najczęściej przy użyciu specjalistycznych produktów.
Czyszczenie silnika jest dość trudnym i nieprzyjemnym zajęciem, dlatego lepiej powierzyć to doświadczonemu mechanikowi.
Jednak mycie silnika na swoich zwolenników jak i przeciwników. Niestety silnik szybko i łatwo się brudzi. Mycie silnika nie poprawi jego pracy, jednak może pomóc łatwiej dostrzec awarie i nieprawidłowości. Na czystym silniku znacznie łatwiej można dostrzec wszelkie wycieki, które z czasem mogą być powodem poważniejszej awarii.
Chcąc samodzielnie wyczyścić silnik swojego pojazdu należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami.
Zdecydowanie łatwy w czyszczeniu jest silnik diesla, gdyż nawet podczas dużego zawilgocenia raczej nie będzie on stwarzał problemów podczas odpalania pojazdu. Ciężko jest w nim coś uszkodzić w czasie mycia, także poradzi sobie z nim nawet amator.
Ze względów konstrukcyjnych o wiele trudniejsze w czyszczeniu są niestety silniki benzynowe. Ten typ silnika potrzebuje iskry przy każdym uruchamianiu. Jeśli dojdzie do usterki silnik może działać nieprawidłowo.
W pierwszym kroku należy w sklepie motoryzacyjnym bądź na stacji benzynowej zakupić specjalistyczny produkt, służący do czyszczenia silnika. Z łatwością usunie on tłuste plamy po płynach eksploatacyjnych.
Ważne też aby zadbać o dobre miejsce do mycia silnika swojego samochodu. W większości myjni niedozwolone jest mycie silnika. Robienie tego w ogrodzie również jest niebezpieczne, gdyż szkodliwe chemikalia mogą skazić glebę. Najlepiej czyścić silnik w garażu, w którym jest łatwy dostęp do wody oraz odpływ, umożliwiający łatwe i szybkie ściekanie zanieczyszczonej wody.
Należy pamiętać aby przed przystąpieniem do mycia odkręcić klemy od akumulatora. Warto również dodatkowo odpowiednio zabezpieczyć alternator. Dobrze jest również zabezpieczyć przed wodą resztę układu elektrycznego. Odpowiedniego zabezpieczenia wymaga również filtr powietrza. Mycie zawsze należy wykonywać na ostudzonym silniku.

www.inwestycjawkadry.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ