Biżuteria handmade

Biżuteria handmade jak sama nazwa wskazuje to biżuteria wykonywana ręcznie, w ostatnim czasie zaczęła się cieszyć dość sporą popularnością. Dodatki tego typu są modne, a co najważniejsze oryginalne. Obecnie coraz więcej kobiet lubi się wyróżniać. Dlatego też coraz częściej nie zadowalają się towarami, które znajdują się sklepach ogólnodostępnych. Szukamy czegoś wyjątkowego. Biżuteria handmade to jest właśnie opcja dla nich.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/bizuteria-handmade/

Jakie zalety posiada biżuteria handmade?

Kluczową zaletą biżuterii ręcznie wykonywanej jest oryginalność. Konkretne modele są zazwyczaj wykonywane na zamówienie, decydując się na zakup tego typu mamy gwarancję, że nasz dodatek będzie niepowtarzalny. A nie jak do tej pory, biżuteria kupiona w sieciówce była spotykana u większości kobiet na ulicy. Kolejna zaleta biżuterii handmade to niższa cechy, gdy chcemy zaopatrzyć się w modną i wyjątkową bransoletkę u jubilera, musimy liczyć się z tym, że jej koszt nie będzie niski. Biżuteria wykonywana ręcznie w stosunku do tej, która jest dostępna w sklepie jubilerskim jest znacznie tańsza.

Ciekawą opcją jest również samodzielne wykonywanie biżuterii w domu, jest to nie tylko ciekawa forma spędzania czasu wolnego, ale też zajęcie rozwijające nasze zdolności manualne i kreatywność. Obecnie w internecie znajdziemy wiele blogów, kursów i tutoriali, z których jesteśmy w stanie się naprawdę dużo nauczyć, co najważniejsze bez wychodzenia z domu i wydawania pieniędzy

Biżuteria handmade nie jest tylko dla dzieci!

Na pewno każdy z nas pamięta taki okres, w którym kolczyki z modeliny były niezwykle popularne. Aby je wykonać wystarczyło posiadać modelinę w domu i chociaż minimalne zdolności manualne. Gdy udało nam się stworzyć model idealny dla siebie, wystarczyło umieścić biżuterię na sztyftach do kolczyków i ugotować w wodzie lub upiec w piekarniku. W takich warunkach modelina twardniała i stawała się biżuterią.

Jeżeli chcieliśmy ją bardziej ozdobić wystarczyło pokryć je emalią lakieru do paznokci i poczekać, aż się ona utwardzi. Oprócz kolczyków, z modeliny można było wykonać również bransoletki, a nawet ozdobne broszki. W obecnych czasach rzadko kto robi takie rzeczy. Obecnie raczej mało kto jeszcze to robi, ponieważ modelina przestała być modna. Obecnie zdecydowanie popularniejsze są inne półfabrykanty.

Zobacz też: http://www.szafamamy.pl/kolia-czy-wisiorek-czym-sie-od-siebie-roznia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ