Sukienka na wesele – jak wybrać?

0
1163

Każda kobieta chce wyglądać pięknie, nieważne jaka uroczystość przed nią. Każda kobieta chce też oczarować nie tylko mężczyzn będących na danym przyjęciu, ale też wzbudzić zazdrość i podziw u innych kobiet. Jednym z poważniejszych wydarzeń, które zasługują na kreacje z najwyższej półki z pewnością jest wesele. I nie mówię tu o naszym własnym, bowiem jak wiemy panny młode akurat na kreacji nigdy nie lubiły oszczędzać, a każda z nich aspiruje do miana najpiękniejszej panny młodej wszech czasów.

Tak naprawdę tytuł najpiękniejszej kobiety na weselu zawsze powinien należeć do panny młodej, a inne panie nie powinny jej tego odbierać. Wobec tego jaka sukienka na wesele będzie wystarczająco szałowa, ale nie przyćmiewająca kreacji panny młodej?

Wybieramy sukienkę na wesele

Opierając się na zasadach savoir-vivru pierwszą i niepodważalną zasadą jest kolor. Mianowicie nie powinna być ona biała, ani w odcieniu do bieli zbliżonym. Mam tu na myśli powszechny kolor écru, kości słoniowej, ciepłej bieli i tym podobne. Zostawmy te kolory pannie młodej, wszak to jej wesele i przywilej noszenia bieli jest zarezerwowany tylko dla niej.

Sukienki na wesele nie powinny być również zbyt wyzywające, jest to zasada numer dwa. Pamiętajmy, że każde wesele zaczyna się od uroczystości, czy to w kościele, czy to w urzędzie, czy innej części oficjalnej. Starajmy się więc zakryć ramiona, dekolt, czy nogi. Długie szale , czy garsonki sprawdzą się znakomicie. Wszak nie chcemy, aby przez całą mszę wujek pana młodego obserwował naszego nogi, zamiast skupić się na ceremonii.

Długa sukienka weselna czy krótka?

To już jest indywidualna sprawa. Zazwyczaj wesela odbywają się w okresie letnim, zatem należy nastawić się, że raczej będzie nam ciepło. Krótka sukienka wydaje się być naturalnym wyborem, lecz niekoniecznie. Są panie, które mają przeróżne kompleksy i czasem chcą ukryć swoje nogi. Ta opcja też jest jak najbardziej w porządku. Wybierzmy wtedy długie zwiewne suknie balowe, które dodają nam powabu i lekkości.

Obcisła, czy luźna sukienka na wesele?

Naturalnie są panie, które mogą się pochwalić nienaganną figurą i uwielbiają eksponować ją obcisłymi kreacjami, zastanówmy się jednak nad jedną kwestią. Wesele trwa zazwyczaj kilkanaście godzin, podczas których będziemy jadły i tańczyły. Dobierzmy ją przede wszystkim tak, aby była wygodna i nas nie uciskała.

Sukienki weselne to temat rzeka. Osobiście uwielbiam je wybierać i mierzyć, a potem z dumą nosić. Pamiętajmy jednak o kilku podstawowych zasadach, a wtedy każde wesele z pewnością będzie dla nas niezapomniane, tak jak i nasza kreacja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ