Górnicze pamiątki, kopalniane szyby oraz fabryczne kominy – z takimi atrakcjami kojarzony bywa najczęściej Górny Śląsk. Wystarczy jednak w czasie wycieczki po tej części kraju skupić się na tutejszych obszarach zielonych, by szybko odkryć piękno i przyrodnicze bogactwo tego regionu. Wśród tych miast, na terenie których skarbów natury wciąż jest sporo, znajdują się Tarnowskie Góry. Na jakie atrakcje miłośnicy przyrody powinni tu zwrócić szczególną uwagę?
Lasy, parki oraz doliny rzek – oto miejsca, które intrygują miłośników przyrody wędrujących po terenie Tarnowskich Gór. To miasto może zaskoczyć swym przyrodniczym bogactwem oraz różnorodnością. W północnej części miasta dominują lasy i wilgotne łąki, z kolei w południowej części Tarnowskich Gór dominują łąki oraz pola uprawne.
Lasy Tarnowskich Gór mają wiele uroku. Są to głównie bory sosnowe i sosnowo-świerkowe, choć i drzewa liściaste są tu ważnym elementem. Lasy te są obszarem atrakcyjnym dla wielu ptaków, m. in. dla dzięciołów. Uważny obserwator będzie mógł tu ujrzeć i dudka, i dzięcioła czarnego – największego dzięcioła, z jakim można się spotkać w trakcie ornitologicznej wycieczki po Górnym Śląsku. Z przyrodniczym bogactwem spotkać się też można na terenach silnie zurbanizowanych. Nawet otoczone gęstą zabudową parki miejskie mają wielką wartość, są też punktami, którym w czasie przyrodniczej wycieczki po Tarnowskich Górach warto poświęcić nieco więcej uwagi.

www.jonnys.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAston Martin Zagato
Następny artykułBMW Z3

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ