jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

Wybór fotografa ślubnego jest jedną z najważniejszych decyzji, którą musi podjąć Para Młoda. Dlatego też, nie może być ona pochopna czy nieprzemyślana. Przy wyborze fotografa, na taką okazję, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego portfolio oraz opinie, jeżeli takowe się znajdują. Należy pamietać również, że każdy fotograf posiada swój wyjątkowy styl, może być on spójny z naszymi oczekiwaniami lub nie. Każdy ma w końcu inny gust.

Źródło: https://www.citeam.pl/wybor-fotografa-slubnego-od-czego-zacza/

Ustalenie terminu sesji ślubnej

Jeżeli już udało nam się wybrać fotografa, który sprosta naszym wymaganiom, następnym krokiem jest ustalenie terminu sesji ślubnej. W tym celu, należy skontaktować się z fotografem telefonicznie lub mailowo i uzyskać informację na temat dostępnych terminów.

Podpisanie umowy z fotografem ślubnym

Gdy udało nam się zgrać termin sesji ślubnej z fotografem, czeka nas jeszcze podpisanie z nim umowy. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że tą kwestię mamy już załatwioną. Może zacząć planować kolejne ważne elementy ślubu. Pamiętajmy, żeby umowa zawierała wszelkie precyzyjne informacje, które dotyczą zakresu wykonywanej usługi oraz jej terminu.

Bardzo ważne jest również określenie wysokości zaliczki oraz odpowiedzialności materialnej za niedotrzymanie terminu danej usługi. Powinna ona zabezpieczyć i ustanowić odpowiedzialność obu stron. Oprócz tego, należy również ustalić kwestię dysponowania wizerunkiem, chodzi o prawa do publikacji zdjęć.

Zgrana ekipa

Fotograf to nie tylko usługodawca, powinie on wraz z nami tworzyć zgrany zespół. W końcu to jemu Para Młoda powierza bardzo ważną cześć historii swojego życia, dlatego tak ważne jest wspólne wypracowanie wspólnej drogi komunikacji. Po to, żeby w najważniejszym momencie uniknąć nieporozumień.

Głównym zadaniem fotografa jest udokumentowanie ceremonii ślubnej. Na zdjęciach zostaną upamiętnione nasze gesty, emocje, jak i stres. Żeby wszystko poszło zgodnie z planem, fotograf musi potrafić podejść do danego zadania z właściwą dawką empatii.

Przeczytaj też: http://realife.pl/jak-dobrac-odpowiednia-bizuterie-slubna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ