Meble skórzane do salonu – skóra naturalna czy ekologiczna?

Skórzane komplety wypoczynkowe nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Obecnie w salonach meblowych do dyspozycji mamy zarówno meble ze skóry naturalnej, jak również tej eko. Na co warto się zdecydować?

Wykonanym ze skóry kanapom, narożnikom czy fotelom nie można odmówić luksusowego wyglądu. Właśnie ze względu na swoją wyjątkową elegancję są wybierane tak często do salonów w domach, ale również można zobaczyć je w wielu innych przestrzeniach, na przykład w hotelach, sklepach, kancelariach prawnych, biurach, restauracjach czy pubach.

W sprzedaży można obecnie znaleźć meble wypoczynkowe wykończone skórą naturalną oraz skórą ekologiczną. Każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy. Co sprawdzi się lepiej?

Meble ze skóry ekologicznej – zalety i wady

Zacznijmy od mebli ze skóry ekologicznej, czyli ekoskóry, ponieważ są wybierane częściej.

  • Niska cena

Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim swojej niskiej cenie – można kupić je kilkukrotnie taniej niż meble wykończone skórą naturalną, ale i tak na ogół mają nieco wyższą cenę niż meble wykończone tkaninami.

  • Ekologia

Skóra eko jest materiałem sztucznym – produkowanym z tworzyw sztucznych. Przy jej produkcji nie dochodzi zatem do cierpienia zwierząt, co dla wielu kupujących ma duże znaczenie. Skóra eko to alternatywa dla mebli ze skóry naturalnej dla tych, którzy nie chcą decydować się na taki zakup ze względów etycznych.

  • Łatwa pielęgnacja

Także ekoskóra jest łatwa w pielęgnacji – nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i dodatkowo jest łatwa w czyszczeniu. Wystarczy tylko przetrzeć ją zwilżona ściereczką, aby usunąć z niej plamy. Te bardziej uporczywe można likwidować specjalnymi specyfikami.

  • Mniejsza wytrzymałość

Głównym minusem skóry eko jest jej mniejsza wytrzymałość w porównaniu ze skórą naturalną. Materiał ten, zwłaszcza niższej jakości, może zacząć szybko się łuszczyć i pękać, dlatego mebel nie będzie wyglądał już tak dobrze jak na początku.

  • Mniejszy komfort

Także w porównaniu z meblami ze skóry naturalnej skóra eko jest mniej komfortowa – nasila pocenie się, ponieważ jest tworzywem sztucznym, dlatego też nie korzysta się z nich wygodnie w okresie upałów.

Meble ze skóry naturalnej – zalety i wady

Po drugiej stronie stoją meble ze skóry naturalnej, które również mają wielu fanów.

  • Luksusowy wybór

Meble ze skór naturalnych od razu przyciągają uwagę jako bardziej szykowne, luksusowe. To sprawdzony wybór dla tych, którym zależy na unikatowej aranżacji przestrzeni.

  • Wysoka trwałość

Skóry wysokiej klasy są w stanie wytrzymać przez lata, gdy są właściwie pielęgnowane. Właśnie dlatego są pod tym względem lepsze od skór naturalnych.

  • Większy komfort

Meble wypoczynkowe ze skóry naturalnej są też wygodniejsze niż te wykończone materiałem ekologicznym. Skóra z czasem dodatkowo mięknie, dlatego zapewnia jeszcze większy komfort.

  • Wysoka cena

To główny minus mebli ze skór naturalnych. Trzeba zapłacić za nie naprawdę sporo – to wydatek od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  • Wymagająca pielęgnacja

W porównaniu ze skórami ekologicznymi te naturalne są też bardziej wymagające w pielęgnacji – zatem, jak zadbać o meble skórzane? Trzeba korzystać ze specjalnych specyfików, które pozwalają na czyszczenie oraz konserwację skóry dla jej maksymalnej elastyczności, czystości oraz trwałości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ