Gdzie się udać na wakacje ?

Wakacje są czasem kiedy większość ludzi chciałaby wykorzystać swój urlop. A więc oderwać się od pracy i codzienności. I poświęcić kilka tygodni na odpoczynek, zwiedzanie świata i rozrywkę. Wszystko po to, aby po kilkunastu dniach wrócić do codzienności z nową energią i zapałem. Powstaje tylko zasadnicze pytanie, gdzie na wakacje jest najlepiej się wybrać ? Ciekawych miejsc w naszym kraju, jak i zagranicą jest wiele. Miejsce naszego pobytu podczas urlopu zależeć jest od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, co chcielibyśmy zwiedzić i jak spędzić urlop ? Dla jednych marzeniem jest wylegiwanie się na plaży. A dla innych wspinanie się po górach. Wielu wczasowiczów marzy także o spędzeniu urlopu w zacisznym pensjonacie w pobliżu jeziora. Gdzie można posiedzieć samotnie na pomoście lub popływać łódką po jeziorze. Osoby z zamiłowaniem do historii pragną podczas urlopu pozwiedzać pamiątki z przeszłości. A więc zamki warowne i dawne pałace magnackie, muzea i skanseny. Gdzie udamy się na wakacje zależeć będzie również od zasobności portfela. Osoby wybierające się do krajów egzotycznych i popularnych kurortów muszą liczyć się z większym wydatkiem, niż wówczas, gdy odpoczywaliby w mniej popularnych miejscach. Albo w miejscach popularnych, lecz poza sezonem. O rodzaju wczasów decydują także predyspozycje zdrowotne i wiek.
Do najczęściej odwiedzanych miejsc za granicą należą: Dominikana, Malediwy, Kreta, Seszele, Wyspy Kanaryjskie.
Dominikana jest krajem leżącym nad Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim. Dominikana nazywana jest królową Karaibów. Są tam jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, a na dodatek bogate w zasoby bursztynu. Każdego roku miliony turystów odwiedzają to cudne miejsce pełne przepięknych plaż, ale także gór i lasów równikowych.
Malediwy, to archipelag z 1200 wyspami znajdujący się na Oceanie Indyjskim. To wspaniałe miejsce wypoczynku z piaszczystymi plażami, lazurową wodą, lagunami i niespotykanymi rafami koralowymi. Malediwy, to również najbardziej urokliwe miejsce do nurkowania i uprawiania sportów wodnych.
Kreta jest największą grecką wyspą położoną na Morzu Śródziemnym. Krajobraz wyspy to skaliste wybrzeże z szerokimi i jasnymi plażami. Panuje tam klimat umiarkowany i tropikalny.
Natomiast Seszele urzekają bogactwem krajobrazu, jak i wieloma zatoczkami i białymi plażami. Seszele to państwo wyspiarskie znajdujące się na Oceanie Indyjskim. Ciekawe miejsce na wypoczynek ze względu na krystalicznie czystą wodę i barwny podwodny świat. Na cały archipelag Seszeli składa się 92 wyspy. Lecz tylko połowa z nich jest zamieszkała.
Wyspy Kanaryjskie, to archipelag pochodzenia wulkanicznego położony na Oceanie Atlantyckim. Archipelag dzieli się na 13 wysp, z których najbardziej popularnych jest siedem. A wśród nich najbardziej znana jest Teneryfa. Wyspy Kanaryjskie, to ciepła woda i wspaniałe plaże. Ale także zachwyca odmienność każdej z wysp. Jednak wszystkie obfitują w fantastyczny klimat, o każdej porze roku. Choć podczas wiosny można spodziewać się deszczu. Lecz im bliżej lata, tym mniej opadów.

www.weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ