Domowe sposoby na opuchliznę zęba

Opuchnięta twarz to zawsze zły sygnał la naszego zdrowia. Ten niepokojący objaw może utrzymywać się bardzo długo i nasilać się lub też pojawiać się znienacka i regularnie niepokoić nas o nasze zdrowie. Zanim udamy się do lekarza warto samemu przyjrzeć się własnemu zdrowiu i spojrzeć na swoje zęby z bliska. Tym samym warto przetestować niektóre z domowych sposobów na pozbycie się tej uporczywej dolegliwości.
Opuchlizna, która pojawiła się na twarzy często jest wynikiem towarzyszącej nam alergii, lub też co znacznie bardziej kojarzone – z bólom zębów. Ta druga dolegliwość jest znacznie częstsza i towarzyszy przeważnie w chwilach tuż po zabiegu stomatologicznym. W takim wypadku co na opuchlizne zęba będzie najskuteczniejszym lekarstwem?
Przede wszystkim najprostszym sposobem jest przyłożeniem szmatki z kostkami lodu do twarzy. Taki kompres można przewiązać i utrzymywać przy tym wolne ręce.
Inny solidny sposób to płukanie jamy ustnej szałwią lekarską. Działa przeciwobrzękowo. a płukanki z niej pomogą na bolące miejsca, jeśli twarz spuchła od zęba. Szałwię należy stosować kilka razy dziennie płucząc dokładnie usta przegotowanym i przestudzonym naparem. Pomocne może okazać się stosowanie leków przeciwbólowych.
Jeśli domowe sposoby nie działają konieczna może okazać się wizyta u specjalisty. Tym samym opuchlizna zęba może być czymś znacznie poważniejszym. Jeśli opuchlizna nie zejdzie przez dłuższy czas może być to sygnał istnienia stanu ropnego zęba i konieczne będzie leczenie kanałowe.

www.normalsi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ