Elektrycznie otwierana brama garażowa to duże udogodnienie. Dzięki niej kierowca nie musi wysiadać z samochodu, aby wjechać do garażu. Dla tych, którzy teraz budują dom, takie rozwiązanie to już standard. Zazwyczaj przy zakupie bramy sprzedawca od razu dołącza odpowiedni napęd. Natomiast ci, którzy nadal otwierają garaż w sposób tradycyjny, nie muszą od razu wymieniać całej bramy. Mogą dokupić do niej napęd oddzielnie, przy czym (żeby wybrać ten pasujący) konieczne będzie uwzględnienie jej rodzaju, ciężaru i wielkości. Rodzaj bramy
Wybór odpowiedniego napędu w dużej mierze zależy od rodzaju posiadanej bramy. W zależności od tego czy brama w garażu jest segmentowa, uchylna, rozwierana, górna, boczna lub na dwa samochody, powinniśmy zwrócić uwagę na inne elementy dokonując wyboru. Najbardziej uniwersalna jest brama segmentowa górna, w której zamontujemy każdy typ napędu.

Wielkość i ciężar
Przy wyborze napędu musimy także uwzględnić parametry wielkości i wagowe. Zupełnie inny napęd wybierzemy do bramy ważącej 50 kg, a inny do tej, której waga wynosi 200 kg lub więcej. Zazwyczaj cięższe od typowych są bramy przesuwane.

www.skandynawskieinspiracje.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ