Wprawdzie to jego większy sąsiad stanowi najważniejsza atrakcję w Górach Stołowych, jednak i Szczeliniec Mały zasługuje na zainteresowanie. Wprawdzie jego szczyt jest niedostępny dla turystów, jednak wycieczki wokół tego wzniesienia mogą sprawić wiele radości. Co warto wiedzieć na temat tego szczytu?
Stanowiący zachodnią część masywu Szczelińca Wielkiego szczyt zadziwia turystów swą formą. Oddzielony od większego sąsiada wyraźną przełączą, jest Szczeliniec Mały ciekawym wzniesieniem. I ono ma formę stołu, jednak w porównaniu ze Szczelińcem Wielkim jego powierzchnia jest znacznie mniej wyrównana. Gęste skupisko skał sprawia, że z oddali Szczeliniec Mały prezentuje się wspaniale. Okazałe skały, tworzące rewelacyjny mur, są najlepiej widoczne od strony Karłowa oraz Pasterki. Te dwie miejscowości to najpopularniejsze letniska, jakimi przyciągają turystów Góry Stołowe oraz bardzo dobre punkty wypadowe dla tych, którym marzą się wycieczki na szczyt Szczelińca Wielkiego.
Choć dla wielu osób Góry Stołowe są pasmem kojarzonym przede wszystkim ze Szczelińcem Wielki, i Szczeliniec Mały może okazać się punktem interesującym. Warto zwrócić na niego uwagę w czasie wycieczki po tej części Sudetów. To jedno z tych wzniesień, które przyciągają swą formą oraz ciekawą budową geologiczną. Tego typu atrakcje sprawiły, że Góry Stołowe stały się już dawno bardzo popularnym kierunkiem turystycznych wypraw.

www.travelneo.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ